Terazi Burcu Duyguları

Terazi Burcu Duyguları

Çok duyguludurlar. Özellikle sevgiye büyük önem verirler. Sakin görünüşleri bir hayli ateşli olan duygularını gizler.

Aşka düşkündürler. Sevgisiz yaşamaları güçtür. Çoğu genç yaşta aşkı tadar. Sevgi, onların hayatlarına anlam katar. Fakat aşkta her zaman başarılı olduklarını sanmak da doğru değildir. İş, sevgiye geldiğinde bocalayabilirler. Çoğu, kendilerine lâyık gördükleri kimseleri seçerler. Yani, kafalarındaki tipe uygun kimseleri seçip, evlenirler.

Kimisi de, ideallerindekilerle ilgisi olmayan kimselere kapılırlar ve deli gibi severler. Bu aşk devam ettiği sürece kâh çok mutlu, kâh dertli olurlar. Sonunda da ya evlenir, ya da ayrılırlar.

Birden kapılanlar yanlış evlilik yaparlar. Çünkü duygulan, bu durumda mantığı ezer. Ancak, evlendikten bir süre sonra hatalarını anlarlar. Bu durumda da ya evliliğe katlanırlar, ya da ayrılarak kendilerine uygun olan başka eş ararlar.

Aşk ve evlilik konusunda oldukça şanslı sayılırlar. Evlenene kadar genellikle birkaç kez âşık olabilirler veya âşık olduklarını düşünebilirler. Ama çoğu, evlenmeye karar vermeden önce oturup düşünür. Çünkü çok da sevseler, evliliğin sadece aşktan ibaret olmadığını bilirler. Evliliğin başarıyla yürümesi için başka şeylerin de gerekli olduğunun farkındadırlar. Sevdikleri kimsenin istedikleri gibi bir eş olacağına inandıkları zaman, kesin kararlarını verirler. Ama sevdikleri kimsede aradıkları özellikler yoksa, aradaki ilişkiyi bir süre sonra sona erdirebilirler. Sonunda herkesin beğendiği, sevdiği, üstün bulduğu biriyle hayatlarını birleştirirler.

Kararsızlık en büyük düşmanlarıdır ve bu sinir sistemlerini olumsuz bir şekilde etkiler. Kritik kararlardan kaçmak için psikosomatik (gerçek olmayan) hastalıklara tutulurlar. Âdil olma tutkusu, adaletsizliğe ve haksızlığa tahammül edememeleri, onların ruh sağlıklarını etkileyen başka bir unsurdur.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Terazi Burcu Duyguları