Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcunda doğanlar, dengeyle dengesizlik arasında kalmış, hayatta mükemmeli aramaktan, doğruyu bulamamaktan yorgun düşmüş; kimilerine göre de, tembel ve sadece zevk için yaşayan kimselerdir. Bu nedenle, ilk bakışta yanlış izlenim bırakabilirler.

Çok yetenekli, hoş, zarif, nazik, ince, duygulu, dengeli, hassas, çekici kimselerdir. Çevrelerindekilerle iyi geçinmeyi de bilirler. Ancak hemen samimi olan, çabucak yaklaşan, herkesle kaynaşan, hemen inanan, hemen güvenen kimseler de değillerdir. İnsanları uzun süre inceleyip, tanıdıktan sonra karar verirler. Onların, kendilerine göre belirli değer ölçüleri vardır. Buna göre karar verip hareket ederler.

Bazıları soğuk, kibirli, kendini beğenmiş gibi, ya da içine kapalı, uyuşuk, çekingen gibi gözükebilirler. Oysa öyle değildirler. Onlar, hayatta çok az kimsenin anlayabildiği kimselerdir.

Kendilerine özgü bir güzellik duyguları Kendilerine özgü bir güzellik duygulan vardır. Adalet duyguları çok gelişmiştir. Sahtekarlığa karşı kesinlikle karşıdırlar. Haksızlıktan nefret ederler. Sevgi dışındaki hemen hemen her konuda adil ve dengelidirler.

Herkese eşit davranmaya gayret ederler. Bu, toplum hayatında da, işte de kendini gösterir. Ama özel hayatlarında bu durum farklı olabilir. Sevgileri, dengelerin bozulmasına sebep olabilir.

Terazi Burcunda doğanlar, kaliteli bir ipek kadar pırıltılı, yumuşak ve zariftirler. Ama gerektiğinde göz kamaştıran mücevherler kadar sert olabilirler.