Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi Burcu Genel Özellikleri

Terazi burcunun en belirgin özelliği dengedir. Çoğu insan bu burcun dengesiz özelliklere sahip olduğunu düşünebilir ancak aslında durum öyle değildir. Belki de tüm burçlar arasında en dengelisi, özenli ve dikkatlisi Terazi burcudur. Venüs tarafından yönetilen bu burç, insanlara kendisini özel hissettirebilecek kadar kibar ve zariftir. Herkese karşı sıcakkanlı ve samimi yaklaşımlarda bulunur. Bir diğer önemli özelliği ise adaletli olmasıdır. Haksızlığa karşı dik duruşu ile tanınır. Kimsenin haksız yere suçlanmasına ve üzülmesine dayanamaz. İçlerinde bitmek bilmeyen sevgi ve saygı vardır. Hemen herkese değer verir. Kimseyi birbirinden ayırmaz, herkesi eşit görür.

Terazi burcu insanları sessiz ve sakin yapısı ile tanınır. Kargaşadan ve kavgadan nefret ederler. Güzellik ve estetik duygusu ile donatılmış olan bu burç, her koşula ve şarta uyum sağlayan insanların burcudur. Fazlasıyla zeki olan Terazi burcu insanları hem duyguları hem de mantığı ile hareket etmeyi tercih eder. Kendisi iyi niyetli ve güvenilir olduğu için insanların da aynı olduğunu düşünür ve bu durum onların kolayca aldatılmasına neden olur. Terazi burcu insanlarının iletişim seviyesi üst noktalardadır. Bu nedenle ne söylemek istiyorsa bunu en iyi şekilde aktarır. İnsanları dinlemeyi sever. En büyük korkuları ise, yanlış anlaşılmaktır.

Terazi burcu insanları pek aceleci davranmaz. Bu davranışlarından dolayı yakınındaki insanlar onun çok uyuşuk olmasından dert yanabilir. Onun amacı dengeyi kurmaktır. Hem aceleci olmayışları hem de fazla dengeci olmaları, insanlara bıkkınlık getirebilir ancak sahip oldukları özellikler olumsuz değildir. Terazi burcu insanları inatçıdır. Bir şeye sahip olana kadar akıllarından çıkarmazlar, sahip olduklarında ise değerini bilemezler. Üzüldüğü zaman derinden yaralanır ancak kendisini toparlaması çok uzun sürmez. Genel olarak sessiz ve sakin yapıya sahip olması, kavgayı tercih etmemesi ile tanınıyor olsa bile damarına basıldığında kendisinden beklenmeyecek kadar kırıcı ve yıkıcı olabilir.

Terazi burcu gülümsemeyi, mutlu olmayı ve eğlenmeyi sever. Her zaman yüzlerinde gülücük vardır. Çok nadir moralleri bozulur ve asık suratlı olurlar. Her türlü olumsuzluktan kurtulmasını bilir ve zorlu durumlarda bile eğlenceli bir yön bulabilir. Hayatlarında aşırılık bulunmasa bile kendilerini kaybettiklerinde uyumu ve dengeyi umursamadan hareket edebilirler. Terazi burcu insanları fazlasıyla duygusaldır. Çoğu Terazi insanı ağlamaktan keyif alır. Üzüntüleri uzun sürer mi, asla. Her şey kısa süre içerisinde değişebilir ve sanki biraz önce ağlayan o değilmiş gibi dopdolu eğlenir. Mutlulukları gözlerinden okunur. İnsanları mutlu etmeyi, eğlendirmeyi ve güldürmeyi çok sever. Ruh hallerinin hızlıca değişiyor olması, insanların onu çift karakterli olarak görmesine neden olabilir. Onların ruh sağlığı genellikle en iyi seviyededir ancak hayatları daima olumsuzlukla ilerliyorsa, depresyona ve mutsuzluğa atılabilir.

Terazi burcu haklı olduğunda kimse onun önünde duramaz. Haklı olduğunu ispatlayana kadar çabalar. Eşit olmaktan yana olduğu için insanların onu dinlemesini ve saygı duymasını ister. Tartışma ortamında en adil kişi Terazi burcudur. Haklı olanın hakkını verir ve haksız olanında yüzüne karşı gerçeği hiç çekinmeden söyler. Terazi burcu insanı isterse en sakin insanı bile çileden çıkartabilir. İstediğinde de en sinirli insanı bile yumuşatabilir. Aslında Terazi burcu insanlarının iyi bir arabulucu olduğunu söylemek gerekir. Asla ama asla şiddetten hoşlanmaz.

Terazi burcu insanlarının bir diğer olumsuzluğu ise fazlasıyla kararsız olmasıdır. Aslında kararsızlıkları, fazla aceleci olmamalarının sebebidir. Alacağı bir kararda her zaman en iyisi olsun ister ve bu nedenle çok dikkatlidir. Hayatlarının her alanında uyum, denge ve adalet arar. Onlara keyif veren, gözlerine güzel görünen her şeye düşkünlükleri vardır. Terazi burcu insanları duygusal olduğu kadar romantiktir. Belki de tüm burçlar arasında onun kadar romantizme yatkın olanını bulmak çok zordur. Terazi burcu insanlarının iç dünyaları biraz karışıktır. Duygularıyla mantığı arasında çelişki yaşayabilir ve bu onların boşluğa düşmesine neden olabilir.

Terazi burcu insanları her zaman iyi niyetli, doğal ve içten davranır. En büyük arzuları huzuru bulmak ve mutlu olmaktır. Tüm bunlar gerçekleşmediği sürece içten içe acı çekecektir ancak bunu kimseye belli de etmeyecektir. Sosyal hayatlarının fazlasıyla aktif olması, arkadaş çevrelerinin geniş olmasını sağlar. Eğlenmeyi ve hayattan keyif almayı çok iyi bilir. Onun yanında olan kimsenin canı sıkılmaz ancak kendisinin morali bozuksa, kimseyi de güldüremez. Terazi burcu insanları, karşısındaki kişinin duygu ve düşüncelerini okuyabilir. İstediği kişiyi elde edebilme yetenekleri vardır.

Terazi burcu insanları aşka düşkünlüğü ile bilinir. Aşık olduğunda sevdiğinden başkasını gözü görmez ancak güzelliklere olan düşkünlükleri çevrelerindeki insanları da değerlendirmelerine neden olabilir. Terazi burcu insanlarının sanatsal ruhları vardır ve en çok da müzik dinlemeyi ve bu konuda çalışma yapmayı severler. Üzgün olduğu zaman daha sakin müzikleri tercih eder, sevinçli olduğunda ve kendisini daha iyi hissetmek istediğinde de hareketli.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Terazi Burcu Özellikleri