Terazi Burcu Zekası

Terazi Burcu Zekası

Dikkatli, mantıklı, dengeli, gerektiğinde kendisini frenleyebilen ve hatta duygularını da kontrol edebilen kimselerdir.

Hemen hemen her konuda akıllarından yararlanmayı bilirler. İyiyle kötüyü ayırmakta ustadırlar. Dürüstlüğün yararını bilirler. Zekaları sayesinde insanlara nasıl davranmak gerektiğini de kolaylıkla sezerler. Ayrıca, fazla zeki gözükmenin tehlikeli olabileceğinin de farkındadırlar. Çünkü insanlar zekaya değer vermelerine rağmen aşırı zeki olanlardan çekinirler. Onlara güvenmekte güçlük de çekebilirler.

Terazi Burcunda doğanlar anlayışlı, makul, mantıklı, gereken işleri kolayca yapabilen ve zeka oyunlarıyla, parlak sözlerle, esprilerle dikkati çekmeyen kimselerdir. Onları yeni tanıyanlar bile hemen güvenirler, zarar gelmeyeceğine inanırlar.

Aşırı zeki gözükmeyerek güven aşılarlar. Zekalarıyla insanları şaşırtmayı, kuşkulandırmayı istemezler.

Toplum içinde apayrı bir yerleri vardır. Çünkü onlar, bildiğinden şaşmayan, verdiği sözü tutan, sakin görünüşlü ve çılgınlıklara da kalkmayan kimselerdir. Bir bakıma kapalı bir kutu gibidirler. Bu kutuda ne gibi değerlerin gizlendiğini de pek çok kimse öğrenemez.

Sakin tavırları, anlayışlı sözleri, uyumları sayesinde sonuçlara giderler. Bir bakıma, kendilerinden çok zeki sayılanlardan çok daha iyi sonuçlar alırlar.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Terazi Burcu Zekası